понеділок, 21 березня 2016 р.

Всесвітній тиждень грошей в Новобузькій ЗОШ № 4

З 14 по 20 березня 2016 року Україна вчетверте приєдналася до міжнародної ініціативи "Глобальний тиждень грошей", в рамках якого у різних країнах світу відбулися заходи для дітей та молоді з метою підвищення обізнаності з питань фінансової освіти і фінансової інтеграції.
Новобузька ЗОШ № 4 не стала винятком, так як на протязі всього тижня було проведено ряд різноманітних заходів (виставки, позакласні заняття, тренінги, проектна діяльність) присвячені основам фінансової грамотності та підприємництва.







середа, 18 листопада 2015 р.

Запрошую до співпраці!

Шановний учаснику!
Спробуй відповісти на питання: «Чи мрієте Ви стати багатими?»,  «Чи можливо з грошей робити гроші?», «Чи бажаєте дізнатися більше про фінансово-математичні закони?», «Чи зустрічаєтесь Ви з фінансовими проблемами в житті?», «Чи подобаються Вам фінансово-математичні розрахунки?», « Чи потрібно вивчати фінансові задачі та закони в школі?». І якщо хоча б на одне  із запитань ти дав відповідь «ТАК», то ми запрошуємо тебе пройти наш курс Вчимося економити сімейний бюджет!
Під математичною задачею фінансового змісту ми розуміємо задачу, яка ознайомлює з застосуванням математичних понять, операцій та законів у фінансовій сфері.
   Економічні чинники сьогоднішнього суспільства вимагають від людини, яка починає самостійне життя, володіти набором практичних знань, вмінь та навичок з фінансової науки.
  Робота з прикладними задачами фінансового змісту  в нашому курсі допоможе тобі отримати  практичні вміння і навички, які  стануть  у великій пригоді в дорослому житті.
Бажаємо успіхів!
Шановні учні школи! 
Якщо ви плануєте в майбутньому стати фінансистами, або просто мати завжди повний гаманець, тоді ви потрапили саме на той інтернет - ресурс.
Якщо бажаєте начитися економити!
Якщо хочете стати відомими!
Якщо маєте мрію, на здійснення якої не вистачає коштів, я навчу вас економити власний бюджет.

четвер, 22 жовтня 2015 р.

Робимо розрахунки на кухні

  1.Скільки повних порцій супу міститься в каструлі, яка має форму циліндра, висота якого 40 см, а діаметр 0,3 м. Відомо, що одна порція містить 0,25 л супу. Скільки грошей зможе зекономити родина, якщо інгредієнти на одну порцію супу коштують 2,9 грн.?
   2. Діаметр каструлі 44 см, а висота 32 см. Скільки літрів води вона вміщує?3. Скільки меду можна вмістити в посудину, що має циліндричну форму з діаметром основи 22 см і висотою 46 см, якщо густина меду 1350кг/м3
    4. Картоплю насипали в купу конічної форми. Довжина кола основи купи 12м, твірна - 3м.Скільки тонн картоплі знаходиться в купі? Маса 1м³ картоплі 800 кг.
   5. Подруга моєї бабусі  з вул. Адміральської м. Миколаєва  надала рецепт ікри з баклажанів, але в ньому сказано, що їй потрібно взяти 45 г 5 % оцту, а в нас вдома є лише 9 % оцет. Що ж робити? Бігти в магазин за 5% оцтом чи можна  використати 9% оцет?
   6. Для шкільної їдальні потрібно натушкувати 38 кг м’яса. Скільки кг сирого м’яса потрібно придбати шкільній їдальні, якщо при тушкуванні м'ясо втрачає 24% своєї маси? Скільки грошей потрібно затратити школі, якщо один кг м’яса коштує 55 грн.?
   7. Кухар шкільної їдальні вирішив на зиму насушити слив для компотів. Скільки свіжих слив потрібно взяти, щоб отримати 15 кг сушених, якщо під час сушіння сливи втрачають 88% своєї маси? 
   8. Під час варіння овочів у закритій каструлі втрачається 3 – 5% вітамінів, а у відкритій - 20%. Скільки вітамінів втратить господиня в закритій, а скільки у відкритій каструлі, якщо в 3 літровій каструлі міститься 180 г вітамінів.
   9. Бабуся вирішила зробити цукровий сироп для фруктових напоїв. Цукровий сироп складається з 11 частин води і 3 частин цукру. Скільки треба взяти цукру, щоб дістати 28 кг сиропу? Скільки води потрібно для приготування сиропу для напоїв?

Скільки коштує володіти транспортним засобом?

    1. Що вигідніше придбати машину, мопед чи велосипед, якщо вони несуть такі затрати сімейного бюджету твоєї родини? Щоб придбати машину, родина повинна затратити 26 000 грн. на купівлю машини, оплата страховки – 400 грн. Щоб придбати мопед, родина витрачає  6 300 грн. на купівлю транспортного засобу  і  700 грн. на реєстрацію. Щоб придбати велосипед, родина витрачає лише 1150 грн.
    2.  Гуму на колеса мопедів потрібно міняти кожні 6 місяців. Щоб поміняти гуму на колесо мопеда потрібно затратити 280 грн. за одне колесо. Скільки гривень витрачає родина, яка володіє мопедом вже два роки? (за умови, що в зимовий період на мопеді не катаються, але зимові шини ставити треба)
   3. Камера для мопеда коштує 35 грн., шиномонтаж 12 грн. Скільки грошей зможе зекономити родина, якщо ви будете їздити обережно й не пошкодите колеса?
   4. Мопед за день у весняно – літній період проїжджаючи 60 км використовує 1 л бензину. Скільки літрів бензину він використає за тиждень, місяць, 3 місяці, 6 місяців? Складіть таблицю пропорційної залежності кількості бензину від шляху, який він проїде.
   5.  Якщо 1 л бензину коштує 16,6 грн., то скільки грошей повинна затратити родина, яка має мопед за тиждень, місяць, 3 місяці, 6 місяців. Складіть таблицю пропорційної залежності кількості бензину від ціни, яку платить родина за нього.
   6. Кожні 1000 км на мопеді потрібно міняти масло. За скільки часу володарю мопеда потрібно міняти масло, якщо щодня він проїжджає приблизно 60 км. Скільки грошей затратить родина за 12 місяців їзди на мопеді, якщо міняти масло для мопеда коштує 70 грн.
   7. Масло в машині потрібно міняти через кожні 10 000 км. Скільки грошей затратить родина, проїхавши 100 000 км, якщо поміняти масло коштує 250 грн.?
88. Машина затрачає 7 л бензину на кожні 100 км дороги. Що вигідніше для сімейного бюджету родини  проїхати ці 100 км власною машиною чи рейсовим автобусом, якщо 1 л бензину коштує 16,6 грн., а квиток на автобус коштує 35,8 грн. ?
   9. В бак машини можна залити 40 л бензину. Скільки кілометрів можна проїхати без заправки, якщо кожні 100 км машина витрачає 7 л бензину? На скільки грн.. повинен збідніти сімейний бюджет родини, якщо 1 л коштує 16,6 грн.? Що економніше буде для родини їхати машиною чи автобусом, якщо плота за проїзд коштує на кожні 100 км – 35,8 грн.?
  10.   Об’єм баку автомобіля становить 40 л, а витрати палива на кожні 10 км – 10 л. Яку найменшу кількість разів водію доведеться заїхати на заправку, якщо йому треба проїхати 1300 км, а бак на початку руху був заповнений наполовину?

четвер, 20 листопада 2014 р.

Скільки коштує подорож?

    

    1.     Туристи на автомобілі виїхали з Миколаєва і направилися до Києва. Визначте відстань між містами за допомогою карти України. Скільки літрів бензину потрібно їм для проходження всього маршруту, якщо використання бензину становить 7,8 л на 100 км? Скільки грошей затратять туристи на дорогу, якщо 1 л бензину коштує 14,5 грн.? Скільки грошей затратить кожен турист, якщо в салоні автомобіля знаходяться п’ятеро туристів?
    2.     Під час змагання велосипедистам необхідно проїхати 5 кругів по колу радіусом 68 м. Яку загальну відстань у ході змагання довелося проїхати кожному велосипедисту?
    3.     Від площі різними маршрутами одночасно вирушили два тролейбуси, на яких працюють мама і тато Івасика. Мамин тролейбус повертається на площу через 40 хв., а татів тролейбус  – через 50 хвилин. Через скільки часу вся родина збереться разом на площі, якщо Івасик після уроків йде на площу побачитися з мамою і татом?
    4.     Оленчині батьки працюють водіями тролейбусів: мама на 2 – му маршруті, батько на 5 – му маршруті. Один рейс 2 – го маршруту триває 48 хв., а 5 – го – 78 хв. Ці маршрути мають спільну кінцеву зупинку. Через скільки часу Оленка зустріне своїх батьків разом на кінцевій зупинці, якщо о 8 год. обидва тролейбуси підійшли до зупинки одночасно?
    5.     Двоє друзів разом зі своїми татами – капітанами під час літніх канікул відправилися в рейс на різних пароплавах з тривалістю 18 діб і 12 діб. Через скільки діб друзі знову зустрінуться в порту?
    6.     Довжина кроку Оленки 15 см, а її тата – 50 см. Яку найменшу кількість кроків їм потрібно пройти, щоб кожен зробив ціле число кроків? За допомогою шкали побудуй кількість кроків яку вони пройшли.
    7.     За перший день шкільна туристська команда пройшла 26 км, що становить 65% наміченого для походу шляху. Скільки кілометрів запланувала пройти команда за весь період походу?
   8.     Туристи подолали відстань 1800 км. За І тиждень вони пройшли 28% шляху, за ІІ тиждень - 43% запланованого шляху, а решту – пройшли за ІІІ тиждень. Скільки км вони пройшли за ІІІ тиждень?
    9.     Велосипедисти протягом трьох днів їздили по гірській місцевості. І дня вони проїхали 32% шляху, ІІ дня - 40%, а третього решту – 224 км. Скільки коштує туристична поїздка по гірській місцевості, якщо за день на одного туриста було затрачено:
 Консервів 3 шт. – 5.60 грн. за одну;
 Води 4 л. – 4.80 грн. за 2 літри
 Тушонка 1 б. – 12.60 грн.
 Вермішель 1 кг – 8.70 грн.
 Картопля 0,5 кг – 7.50 грн. за кілограм.
 Хліб 1 шт. – 4.80 грн.
    10.  На збір для туристичного походу школа витратила 4340 грн. З них 35% заплатили за спорядження для туристів, решту – на продукти харчування. Скільки грошей затратили на спорядження? Скільки грошей затратили на продукти харчування для туристів?

    11.    Подорожуючи на канікулах літаком Сергій до бабусі долетів за три години. За І годину він пролетів 30% всього шляху, за ІІ - 60% шляху, що залишився, а за третю – решту 588 км. Яку відстань подолав Сергій за три години літаком?

Вчимося берегти природні ресурси

    

    1.     Скільки дерев загинуло під час лісової  пожежі, якщо відомо, що ділянка, на якій сталася пожежа, нагадує круг діаметром 24 км, а в одному гектарі лісу росло близько 900 дерев? Яких збитків завдала пожежа лісовому господарству, якщо висадити одне дерево коштує 25 грн.?
    2.     Обчисліть, скільки кубічних метрів повітря очистять від автомобільних вихлопних газів 25 каштанів, посаджених взвод дороги, якщо одне дерево очищує зону довжиною 100 м, шириною 12 м, висотою 10 м?
    3.     Встановлено, що 1 га лісу очищує за рік 18 млн. м3 повітря. Скільки м3 повітря очистить ліс площею 100 га, 150 га, 300 га, 500 га?
    4.     Скільки вуглекислого газу вбирають зелені насадження парку площею 5,5 га, якщо 1 га зелених насаджень вбирає за добу 280 кг вуглекислого газу?
    5.     Скільки кисню виділяють зелені насадження парку площею 3,6 га, якщо 1 га зелених насаджень виділяє 320 кг кисню?
   6.     Один гектар лісу здатний поглинути за рік скільки вуглецю, скільки за цей час вдихає 200 людей. У нашому місті Новий Буг проживає 18 тис. осіб. Скільки зелених насаджень потрібно для поглинання вуглецю у нашому місті?
    7.     Встановлено, що 1 т нафти утворює на поверхні води плівку площею 6 км2. Якої площі утвориться пляма при розливі 5 000 т нафти? Яких збитків це завдасть економіці країни, якщо прибрати 1 м2 нафтової плями з поверхні води коштує 5 доларів?

   8.     1 мешканець в сільській місцевості споживає 840 м3  води за рік, а міський мешканець споживає в 10 разів більше води Яку кількість води щорічно споживають мешканці нашого міста з чисельністю 16 255 чоловік та мешканці обласного міста Миколаїв чисельністю 500 тисяч чоловік?

Твоє життя - твій вибір!

     

     1.     Для дитячого організму шкідливою є втрата 0,16 гр. кальцію в день. Скільки чашок кави, випитих за добу можуть нанести шкоду організму, якщо одна чашка кави вимиває з організму 40 мг  кальцію?
     2.     Всі ви знаєте, що їжа – це основа життя. В їжі містяться речовини, життєво необхідні нам для існування. Це білки, жири, вуглеводи та різноманітні мінеральні речовини.  Білки, жири , вуглеводи – це ніби паливо для нашого організму, без якого він не може виконувати  свої функції. Дитині у віці 10 – 11 років потрібна така добова норма: білків – 2,5г, жирів – 2,5г, вуглеводів – 10 г. Розрахуйте скільки білків, жирів та вуглеводів потрібно дитині масою 33 кг? Як гадаєте, а що може статися, якщо ця добова норма збільшиться або зменшиться?
     3.     Норма добової потреби учнів Миколаївської області (згідно регіональних потреб) у різних вітамінах складає в середньому 125 мг. Одна скурена цигарка знищує 20% вітамінів. Скільки мг вітамінів краде той, хто курить? Скільки мг вітамінів краде у себе той, хто в день викурює 5 цигарок?
     4.     Підрахуйте свою добову витрату енергії при таких затратах:

Вид діяльності

Енергетичні витрати кДж за 1год на 1кг маси тіла
Сон і спокійне лежання
4,2
Прогулянка, ходьба
11,7
Читання, писання та інша розумова діяльність
6,3
Легка домашня робота
18,5
Спокійне сидіння
5,9
Стояння, спів
8,4
5.     Витрата енергії під час занять спортом

Вид діяльності

Енергетичні витрати в кДж/год на 1кг маси тіла
Гімнастика, легка фізична праця
15,2
Біг (8 км/год)
35,6
Плавання,  їзда на велосипеді
29,7
Катання на лижах, ковзанах
23,0
Важка атлетика, важка фізична праця
23,0
 Ø Складіть свої витрати енергії під час заняття спортом.
 Ø На скільки більше використовується енергії під час плавання, чим під час катання на лижах?
 Ø Скільки енергії витрачається при  їзді на велосипеді протягом: а) 4 годин б) 6 годин ?
    6.     Витрати енергії під час навчальної діяльності
Вид діяльності
Затрати в ккал/год.
Читання підручника
110
Слухання пояснення вчителя, відповіді на уроці, складання іспитів
100
Виконання лабораторної роботи на уроках фізики, хімії, біології
150
Робота на уроках праці
150 – 190
 Ø Підрахуйте свої витрати енергії:
а) на кожний день тижня; б) за тиждень; в) за місяць.
 Ø Порівняйте кількість затраченої енергії:
а)      при читанні підручника і на уроках праці;
б)      користуючись відповідями на попереднє питання, з’ясуйте: в який день тижня затрати енергії найменші.
7. Потреба дітей в калоріях в залежності від віку
Вік
Потреба енергії  в день (в ккал)
7 – 10 років
2300
11 – 13 років
Хлопчики
2700
дівчатка
2450
14 – 17 років
Хлопчики
2900
дівчатка
2600
 Ø  На скільки більше енергії в день використовують діти 1-ої групи, чим 2? 1 чим 3?
   8.     Відомо, що повільна ходьба допомагає витрачати 115 ккал/год. Біг допомагає «позбутися» 1300 ккал/год., а їзда на велосипеді – 150 ккал/год. Щоб витратити енергію, отриману від з’їдання 200 г вишневого пирога, якщо в 100 г – 400 ккал, людині потрібно витратити кілокалорії. Скільки годин розміреної ходьби їй потрібно зробити? Або скільки годин бігу вона має пробігти? Скільки годин їзди на велосипеді вона має здійснити?
    9.     Кожна викурена цигарка скорочує життя на 6 хвилин. На скільки часу скоротить собі життя підліток, який за добу викурює 5 цигарок? Скільки грошей міг би зекономити підліток за тиждень, місяць, рік, якщо у пачці 20 цигарок і коштує вона 10 грн. Що б можна було купити за ці кошти?  
    10.   Пачка сигарет коштує 10 грн. Місячний за­робіток курця — 2500 грн. Скільки відсотків від за­робітку витрачає курець, викурюючи за добу пачку сигарет?
    11.  До 15 % робочого часу витрачається на куріння. Робочий час триває 8 годин. Скільки робочого часу втрачається через куріння? Чи хотіли б ви в своїй фірмі мати такого робітника? Чи хотіли б ви мати такого напарника?
   12.  Бабуся попросила допомогти їй назбирати різнотрав’я для ліків. До складу лікарського збору трав входять: м'ята, валеріана і хміль у відношенні 5:3:2. Висушену траву вона пофасувала в пакетики по 200 грам кожен.  Яка кількість кожної із трав входить в 200 г такого збору?
   13.Шуми шкідливо впливають на здоров'я людей, знижують працездатність,    спричинюють   захворювання   органів   слуху, нервової, серцево-судинної системи. За даними таблиці побудувати стовпчасту діаграму шумової характеристики деяких джерел шуму.
Джерело звукового шуму
Відстань до джерела, м
Рівень тиску, дБ
Шелест листя
1
15
Цокання будильника
1
30
Струмінь води з крана
1
45
Друкарська машинка
1
50
Телевізор
4
80
Вантажний автомобіль на вулиці
7
95
Крик підлітка
1
105
Відбійний молоток
1
120
Двигун гелікоптера
10
110
Реактивний двигун
10
130
Постріл з гармати,
старт космічної ракети
100
150
     14.  Одна пачка цигарок коштує 10 грн. Людина щодня викурює одну пачку. Скільки потрібно грошей на один місяць, рік? А на 10 років? Що родина могла б придбати на ці кошти?
     15.  Американська Асоціація Серця вважає щоденною рекомендованою нормою цукру для людини 6 чайних ложок. Дві пляшки солодкої газованої води (0,33 л) випитих щодня можуть «відкластися» у вигляді 0,5 кг жиру в організмі за тиждень. На скільки кг може поправитися людина протягом місяця вживаючи по 2 пляшки солодкої води? Які хвороби розвиває ожиріння? Скільки коштів витратить родина за цей період, якщо одна пляшка коштує 6,30 грн.?
    16.  Якщо Американська Асоціація Серця вважає щоденною рекомендованою нормою для людини 6 чайних ложок цукру, то на скільки відсотків більше цукру міститься в банці пепсі (0,33 л), якщо в ній міститься 8 шматочків цукру?

    17.  Скільки грам цукру міститься в 1 л пепсі – коли, якщо в банці 0,33 л може міститися 40 г цукру?